Šetrně k životnímu prostředí

bez navýšení cen zboží!

 

Kromě jasně viditelných nákladů na logistiku internetových obchodů, jako je palivo, pronájem vozidel a mzdy řidičů, existují i náklady pro společnost, které vznikají znečištěním ovzduší, zvýšeným hlukem nebo způsobenými klimatickými změnami. My ve Fash.cz jsme se rozhodli tyto náklady omezit a přispět tak k lepšímu životnímu prostředí. Níže vám popíšeme, jak fungují klasické eshopy v České republice a následně vysvětlíme, jak díky zasílání zboží přímo od výrobce k vám jsme schopni snížit naši uhlíkovou stopu a zároveň nabízet zboží za lepší ceny.

 

Klasické internetové obchody

Většina eshopů objednává zboží od výrobců nebo dodavatelů do skladu, který si sami spravují. Všechny produkty proto putují nejdříve do skladu internetového obchodu a až poté se zboží zašle kupujícímu. Tento způsob dopravy sice umožní rychlejší doručení produktů koncovému zákazníkovi, nicméně na úkor životního prostředí.

Logistika klasických eshopů totiž patří k sektorům s významným vlivem na životní prostředí. Ovlivňuje kvalitu ovzduší, způsobuje značné zábory půdy a fragmentaci krajiny, a tím i narušení její struktury, a je zdrojem nadměrného hluku. Navíc vznikají dodatečné náklady spojené se správou skladu a naskladněním, které se projeví na ceně zboží.

 

 

Fash.cz

U nás ve Fash.cz zboží putuje přímo od výrobce k vám domů. Odpadá tak cesta k nám na sklad, která je zbytečná a má nepříznivý vliv na životní prostředí. Navíc nám odpadají náklady na skladování zboží. Můžeme tak nabízet poštovné zdarma a lepší ceny než naše konkurence.